Hudba

Moje oblíbená hudba: Punk Floid - Raketou

15. června 2017 v 17:43 | Marka

Moje oblíbená hudba: The Offspring - Self esteem (acoustic)

16. května 2017 v 18:39 | Marka

Moje oblíbená hudba: The Drain - Missing Out

19. dubna 2017 v 18:23 | Marka

Moje oblíbená hudba: Punk Floid - Familia

20. března 2017 v 19:21 | Marka
Tentokrát jsem se rozhodla učinit výjimku a napsat k písničce pár slov. Jde možná o názor, možná domněnku, ale myslím si, že u téhle písničky je docela na místě. Možná se zdá, po prvním poslechu, že je to písnička složená z náhodných slov, které alespoň trochu připomínají italštinu. Já když se zamyslím, tak v tom vidím hlubší smysl - minimálně domácí násilí se v tom najít dá. Vyvolává to ve mně pocity - melancholie a zkroušenost. Proto tu hudbu mám ráda. Buď ve mně vyvolá pocity, nebo mi připomene moje pocity.

Moje oblíbená hudba: Vypsaná Fixa - Domácí motokrosař

14. února 2017 v 17:03 | Marka
Únor 2017

Moje oblíbená hudba: Citizen 37 - Under The Moon

17. ledna 2017 v 18:07 | Marka
Leden 2017

Není to taž tak dávno, kdy vydala jedna regionální kapela tenhle videoklip. Nejsou tolik známí, ale myslím, že by si to zasloužili, i když je zas tak moc neposlouchám. Zhruba před měsícem jsem vám slíbila ne úplně známé interprety nebo nepříliš známé písničky, které sem přidám. Moje volba padla na ně, protože písničku mám moc ráda. Tenhle žánr sice nemůžu poslouchat pořád, ale mám ho ráda.

Vypsaná fixa 13. 12. 2016

14. prosince 2016 v 17:36 | Marka
Nebudu zastírat, že jsem se musela hodně kopat do zadku, abych překonala tu lenost. Opravdu se mi dnes nechce psát, jsem strašně ospalá, ale chci napsat článek o Vypsaný Fixe. Nejde o to, že bych neměla snad čas zítra, ale chci napsat plnohodnotný článek. Nejde o to, že bych zítra už zapomněla, co chci říct, ale zrovna když jsem nasycená barvitostí zážitku, nechci vás o to ochudit.
Někteří, pokud mě vystopovali z minulého blogu, už mohou vědět, že jsem na intru. Dávat odkaz svého intru na blog dávat z pochopitelného důvodu nebudu, ale přiblížím vám to v sérií článků, jak to tu vypadá, probíhá, možná něco málo o nabízených aktivitách a tak dále. Mám v plánu vám napsat, jak se spolubydlícími žijeme, nejednou, a tak začnu dnes právě koncertem Vypsané Fixy.
Myslím, že se nestává tak často, aby byl intr tak "demokratický", aby pořádal diskotéky a občas koncerty v sále v suterénu. Sál to není nic moc, ale ta domácí atmosféra je fakz sytá a barvitá, i když máte chuť některý spoluintráky pohřbít hluboko pod zem. Nicméně naše vychovatelka - ačkoliv je přísná, je taky moc hodná -, alespoň jestli jsem to dobře pochopila, má nastarost právě tyhle akce. Jelikož intr je v městě, kde začínalo hodně kapel, občas tu hrávají nektěré z nich. Vypsaná Fixa tu měla včera, v úterý 13. 12. 2016, svůj cca 17. koncert (já osobně jsem se zúčastnila jejich koncertu na intru podruhé - přidám fotky i z prvního koncertu minulý rok). Nedávno tu hráli i Ready Kirken, které jsem bohužel neslyšela, protože jsem byla pryč kvůli rovnátkům (ne, že by to byl úplně můj šálek kávy).
Každopádně dost okecávání a rovnou ke koncertu. To, že by tu Fixa měla hrát, jsem očekávala a nakonec jsem se dočkala prvních zvěstí čistě náhodou na domovní radě (ačkoliv donedávna jsem nebyla žádná fuknce na našem patře, takže jsem tam šla za naše patro pouze díky náhodě). Takže se ve mně vařila krev už týden dopředu, protože jsem se fakt na ně těšila. Samozřejmě jsem si přivezla svoje oblečení, který v zimě v Pardubicích nenosím, protože by mi byla zima. Koupila jsem si bílý lihový fix s nadějí, že by mi snad podepsal Márdi křiváka (kožená bunda - já mám teda koženkovou, ale čert to vem). Navečer jsme se spolubydlícími připravily a šly do hospody. Samozřejmě jsme si koupily sprite (protože čísník chtěl občanky).

Moje oblíbená hudba: Green Day - Christie Road

10. prosince 2016 v 14:45 | Marka
Rozhodla jsem se, že za každý měsíc vložím jednu písničku, kterou mám ráda. Půjde většinou o písničky, které nejsou kdovíjak známé a já je mám ráda. Poslouchám docela odlišný hudební žánr než většina lidí poslouchá, proto budu ráda, když se někdo najde, kdo má rád stejně jako já punnk, punkrock, skapunk, něco malinko z rocku a metalu a tak dále. Podle toho taky budou vypadat moje články z rubriky deník, protože se scházím s dalšími lidmi, co poslouchají podobnou hudbu a chodí na akce stejně jako já. Nechci nikomu cpát, že tenhle žánr tvrdé muziky je nejlepší, prostě je to na vás, zdali si to poslechnete, nebo ne.
 
 

Reklama