Březen 2017

Moje oblíbená hudba: Punk Floid - Familia

20. března 2017 v 19:21 | Marka |  Hudba
Tentokrát jsem se rozhodla učinit výjimku a napsat k písničce pár slov. Jde možná o názor, možná domněnku, ale myslím si, že u téhle písničky je docela na místě. Možná se zdá, po prvním poslechu, že je to písnička složená z náhodných slov, které alespoň trochu připomínají italštinu. Já když se zamyslím, tak v tom vidím hlubší smysl - minimálně domácí násilí se v tom najít dá. Vyvolává to ve mně pocity - melancholie a zkroušenost. Proto tu hudbu mám ráda. Buď ve mně vyvolá pocity, nebo mi připomene moje pocity.

Všechno co mě štve?

16. března 2017 v 19:47 | Marka |  Blog
Před nedávnem jsem se snažila přijít na to, jak si opět získat nadhled, protože ze všech stran jen slýchám, jak moc vše vidím černě. Vždyť černá je sexy, ne? A ačkoliv mě samotnou to rozčiluje, že mi to někdo pořád říká, tak musím uznat, že v některých chvílích jsem pořádný depkař s melancholickou náladou po kapsách a negativními laserovými ukazovátky. Asi bych to tolik neřešila, kdyby to neovlivňovalo mě a moje přátele, známé nebo i vztah. Rozhodla jsem se proto udělat rubriku "Co mě štve?". Jasně, lidi neradi čtou články, kde si člověk pouze stěžuje, ale domnívala jsem se, že když odkloním svoje myšlenky sem, tak je nebudu muset ventilovat v reálném životě tak moc. A závěr?
Nepomohlo to. Nebyla jsem schopná vymyslet ani jediný článek a to mě štve. Cítím se ve svým světě a životě ztracená, jakoby všechno přestalo přes noc (před nějakými měsíci) dávat smysl. Možná je to jen období a možná je to jen nějaký přelud, který sama vyhledávám, ale říct, že jsem šťastná, to taky nemůžu...
Rubriku jsem nechala na časy, kdy budu mít hlavu plnou neustálými dohady a násery z okolního světa. Musím říct, že ze školy teď v poslední době chodím znechucená docela často. Možná, že články do rubriky "Co mě štve?" nakonec začnu psát - třeba i pouhou formou seznamu. Něco jako seznam, co jste všechno snědly za celý den. U mě to bude podobně dlouhé, ale myslím, že mnohem víc záživnější.
Po tom, co jsem se ve zkratce takhle vypsala, musím říct že mi je líp. V poslední době jsem toho sem moc nenapsala, protože nebyly nápady a ani chuť. Začínám mít pocit, že až když toho začne být na mě moc ve škole, spouští se ve mně kreativní myšlení.