Chemická škola?

23. února 2017 v 17:03 | Marka |  Fotky
Když jsem se hlásila na tuto školu, doufala jsem a v duchu jsem i věděla, že mě tato škola bude bavit. Měla jsem ráda chemii a biologii. Můžu říct, že doteď mám. Akorát nemám moc v lásce polovinu naší školy, protože jde jen o falešné, povrchní lidi, kteří nevědí, co se svým vlastním životem. Takže jako každá jiná střední. Každopádně jsem se rozhodla přiblížit vám, co tam děláme, protože já sama vůbec nevěděla, do čeho jdu - alespoň co se týče laborek. Jsem totiž nezodpovědná a na škole jsem byla jen na přijímačkách. Stejně tak jsem skočila i na intr po hlavě a viděla ho poprvé, až když jsem se nastěhovala. Možná bohudík, protože nevím, jestli bych si ten intr nerozmyslela. Pokoje jsou super, jídlo není až tak hrozný (krom toho že ze snídaně se opravdu nenajím, když jím k obědu 7 knedlíků úplně běžně), ale bála bych se té sociálky (koupelna). To je debata na jindy, není to tak hrozné, ale někteří si raději berou žabky do sprch kvůli plísni. To já nedělám, protože tu plísni máme my v pokoji (jsme rohový pokoj a prostě se tam usazuje vlhkost). Nebudu vám fotit moje sešity, ale přidám pár fotek z organických a analitických laborek. A abyste mě mohli politovat, zveřejním svůj rozvrh. Divné zkratky vám popisovat nebudu, přinejhorším se prostě optejte v kometářích.
Popisovat, co jsme v pracích dělali je zbytečné, ale pokud by někdo měl zájem, napište svůj email pod článek. Pochybuji, že někoho to bude zajímat, ale nabídnu to ráda. Tři fotky pod rozvrhem jsou z analitiky a poslední je organika. Příště vám třeba přidám, jak vypadají naše písemky. To je teprve děs.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Talaniel Talaniel | E-mail | Web | 23. února 2017 v 21:41 | Reagovat

Aha, aha, podle poslední fotografie tipuji, že se učíte vyrábět zlato? Dobrá to škola :-D

Ne, žerty stranou. Obdivuju Tě, že sis vybrala ke studiu chemii a že Tě stále baví. Mně nikdy moc nešla, a to i přes trapný pokus s chemickou olympiádou na základní škole. Mělo to výhodu, chemikářka si mě oblíbila a jednička na konci roku byla jistá. Ale pak mi učarovalo programování a s chemií byl konec :-)

Zkratky máte pěkné. Některé možná dám - OCH a ACH budou asi organická a anorganická chemie? ČJL bude Český jazyk  a literatura. Ještě taky FYZ a MAT ujdou. TEV by mohla být Tělesná výchova. ANJ vidím na angličtinu. Ale pak jsou tam i nějaké záhady :-) TEP?

Jóóó ZSV budou nějaké základy společenské výchovy ne? :-D No, asi ne.

LCOr by mohla být laboratorní cvičení, ale to Or tam - organická?

2 Marka Marka | Web | 23. února 2017 v 22:22 | Reagovat

[1]: :D no to poslední byla docela kejda 4-nitroanilin :D
:) já se obdivuji taky a obdivuji i tvou trpělivost s programováním :) mám spolubydlící, která je na webu a designu a mě by to absolutně nešlo :D
:D Ano, u některých ses skutečně strefila, ale jedná se o:
OCH - organická chemie
ACH - analytická
TEP - technická příprava
CHT - chemická technologie
ZSV - Základy společenských věd :D
LCOr - organická chemie laboratorní cvičení :D
Můj rozvrh je jak zakódovaná řeč :D

3 ra.innie ra.innie | E-mail | Web | 28. února 2017 v 17:07 | Reagovat

Cvičení z chemie s laboratorními pokusy jsem měla na VŠ v prvním ročníku a abych řekla pravdu, tak mě to moc nebavilo. Sledovat změnu barev roztoků, tvorbu gelů apod.. nic pro mě :) Ale chápu, že někoho tohle může naopak fascinovat :) O těch lidech – všude se najde někdo, kdo ti nebude vyhovovat. Bude to tak vždycky a všude. Bohužel, někde to bude nepříjemných lidí více, jinde naopak zase méně. Fotky jsou super. Ukázky písemek určitě přidej. Psala jsem tehdy tři zápočtové písemky a horor :D Jinak ten rozvrh mi hodně připomíná i můj rozvrh na střední. Časově je to prakticky stejné, řekla bych. V tomhle se stavárna (jak jsi o ní četla u mě v článku) a chemická asi neliší ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama