Únor 2017

0.6 fotky - moře

25. února 2017 v 14:25 | Marka |  Fotky
Rozhodla jsem se zveřejnit starší fotky. Moc se mi líbí, ačkoliv nejsou dokonalé. Štve mě ten uřízlý ostrov, ale stejně je to pěkná vzpomínka. Pohrála jsem si s barvami, tak jsem zvědavá, co mi k tomu napíšete.

Pro větší náhled stačí kliknout
Před:


Chemická škola?

23. února 2017 v 17:03 | Marka |  Fotky
Když jsem se hlásila na tuto školu, doufala jsem a v duchu jsem i věděla, že mě tato škola bude bavit. Měla jsem ráda chemii a biologii. Můžu říct, že doteď mám. Akorát nemám moc v lásce polovinu naší školy, protože jde jen o falešné, povrchní lidi, kteří nevědí, co se svým vlastním životem. Takže jako každá jiná střední. Každopádně jsem se rozhodla přiblížit vám, co tam děláme, protože já sama vůbec nevěděla, do čeho jdu - alespoň co se týče laborek. Jsem totiž nezodpovědná a na škole jsem byla jen na přijímačkách. Stejně tak jsem skočila i na intr po hlavě a viděla ho poprvé, až když jsem se nastěhovala. Možná bohudík, protože nevím, jestli bych si ten intr nerozmyslela. Pokoje jsou super, jídlo není až tak hrozný (krom toho že ze snídaně se opravdu nenajím, když jím k obědu 7 knedlíků úplně běžně), ale bála bych se té sociálky (koupelna). To je debata na jindy, není to tak hrozné, ale někteří si raději berou žabky do sprch kvůli plísni. To já nedělám, protože tu plísni máme my v pokoji (jsme rohový pokoj a prostě se tam usazuje vlhkost). Nebudu vám fotit moje sešity, ale přidám pár fotek z organických a analitických laborek. A abyste mě mohli politovat, zveřejním svůj rozvrh. Divné zkratky vám popisovat nebudu, přinejhorším se prostě optejte v kometářích.
Popisovat, co jsme v pracích dělali je zbytečné, ale pokud by někdo měl zájem, napište svůj email pod článek. Pochybuji, že někoho to bude zajímat, ale nabídnu to ráda. Tři fotky pod rozvrhem jsou z analitiky a poslední je organika. Příště vám třeba přidám, jak vypadají naše písemky. To je teprve děs.
Literární snílek

21. února 2017 v 17:32 | Marka |  Psaní - můj pohled
Od malička jsem byla snílek. Změnila jsem se hodně, poslední dobou nejsem takový optimista. Moje iluze se rozplynuly, prostě svět není růžový. Hodně lidí mě zklamalo. Ne, že bych měla špatný odhad na lidi, ale snažila jsem se v nich vidět to nejlepší a oni mě v tu chvíli, kdy jsem tomu začala věřit, přesvědčili, že nejsou o nic lepší, než byl můj první odhad. Vidím spoustu melancholie, bezpráví (krom železniční zastávky na cestě do Ústí nad Orlicí z Chocně osobákem) a smutku. Inspirují mě lidé, kteří zvládají spoustu těžkých životních situací, které se zdají nezvladatelné - alespoň pro mě. A to je jediné, co mi připadá poslední dobou hodně pozitvní. Lidé, co rozdávají naději a lásku jsou pro mě strašně velké a odvážné duše.
Uklidňuje mě nejvíc hudba, která mi dodává pocit, že jsem na živu. Jelikož nejsem schopná se naučit na cokoliv hrát, protože jsem prostě mimo (Pět let jsem hrála na housle a nebyla jsem kdovíjaká virtuózka. Ale během let jsem zjistila, že bych chtěla hrát na kytaru, což nejsem schopná se naučit. Alespoň ne sama.), tak mám jiný sny. Zpívat neumím, možná, že kdybych měla nějakého učitele či učitelku, tak bych se to naučila. Ovšem krom toho, že žiju jako konzument hudby, tak žiju jako autor a zároveň i čtenář literárních děl - od knih, novel až po povídky. Hodně tím žiju, ovšem v poslední době nejsem schopná cokoliv číst. Můj sen, co se týče knih, který bych si chtěla prožít, je:
  • Vrátit se ke čtení a číst hory knih.
  • Psát povídky.
  • Psychologickou analýzu postav vypracovat na takovou úroveň, aby člověk měl pocit, že hlavní postavu zná, jakoby se s ním skutečně seznámil. možná by mi pomohlo si přečíst něco málo od velkých spisovatelů z dob minulých, kteří jsou tím pověstní.
  • Napsat knihu/knihy (Vím, že je to otřepané, ale můj sen to je už od útlého věku. Píšu zhruba už od osmi let. Ale jsem strašně přelétavá a málo co dopíšu. Když už píšu něco dlouho, klesá tomu kvalita a to nechci. Chci odvádět svou práci naplno a to mě paradoxně zdržuje.)
  • Napsat dobrý monolog - klidně i vnitřní. Všimla jsem si, že nikde se dnes už nepíše, takže mi to přijde jako škoda. Musím si ale nejdřív nějaký přečíst.
  • Taky bych ráda někdy napsala nějaký scénář nebo divadelní hru, protože by mě lákalo i něco natočit, ale to je už tak velká utopie, že nad ní ani nepřemýšlím. To spíš se často vracím v myšlenkách k mé dráze spisovatelky.
A co láká vás? Jaký je váš pohled na sny, svět a váš život?

0.5 fotky - Horký letní den

20. února 2017 v 16:22 | Marka |  Fotky
Rozhodla jsem se zveřejnit starší fotky. Pohrála jsem si s barvami. Zajímalo by mě, co mi k tomu řeknete.
Co se vám líbí víc?

Pro větší náhled stačí kliknout
Před:

Tygře, tygře

18. února 2017 v 19:22 | Marka |  Deník
Před nedávnem jsem si řekla, že by to chtělo další článek na blog. Je pravda, že kdybych se dokopala ho napsat hned, věděla bych víc, co vám chci sdělit. Trochu se bojím, že půjde jen o prázdné tlachání.
Ve škole to je haluz. Přestala jsem se stresovat písemkami, přestala jsem to tolik řešit - ale do školy věci dělám pořád. A ve vzniklém čase akorát lenoším a nic nedělám. Opravdu musím změnit alespoň to, že nečtu, nepíšu a nevytvářím obsah SOČky. Ano. V rámci školy jsem se zapojila do Středoškolské Odborné Činnosti (odtud ta zkratka). Budu zkoumat obsah šťav rakytníku a jeho účinky na člověka. Což znamená, že na blog budu mít ještě méně času.
Docela mě vytáčí, že něco nedělám se svým životem. Jsem unavená - jakože pořád. Nevím, co už udělat, abych se cítila líp a myslím, že je to právě tím. Konečně jsem si rozmyslela, o čem budu psát povídku, ale moc ještě nemám zvládnuté téma, takže ho asi zveřejním až později. Pokusím se napsat nějaké kapitoly nejdřív. Což znamená, že všechny moje projekty, které jsem měla rozepsané, jdou opět do pozadí. Změna je v tom, že předtím šlo o fantasy žánr, ale nyní mám vymyšlené celkem i reálné postavy, děj a reálie, avšak musím pár detailů doladit. Hodně doladit. Velký detaily.
Každopádně jsem se rozhodla, že konečně blog budu směřovat k tomu, pro co byl vytvořen. Jmenuje se Tigre's dreams, ale ještě jsem si žádný nezačala plnit, a proto začnu asi pomalinku hned plánovat. Přednastavím články, aby se tu něco dělo - alespoň nějaké fotografie a hudbu. Na komentáře budu opdovídat pravidelně a budu se tomu tady věnovat snad alespoň jednou týdně. Chtěla bych průměrně vydat 10 kvalitních článků měsíčně, ale už teď vím, že se to nestane ani o prázdninách.
Držím si palce. Možná se tu ještě zmíním o přestavbě pokoje, kterou jsem začala tohle léto a která ještě není hotová. Inspirovaly mě vaše články, o tom jak si někteří z vás mění vzhled, ložnice/pokoje apod a mně to připadá zajímavé. Díky za váš čas.