Jak život plyne dál (1)

21. ledna 2017 v 20:14 | Marka |  Deník
Znáte ten pocit, kdy se svět okolo vás zpomalý a najednou jste o několik měsíců v jiném čase a prostoru? Mám ten pocit dnes a v posledních dnech i denně. Možná je to tím, že jsme se opět dostali do fáze roku, kdy za námi jsou Vánoce, začíná pololetí a mě za pár dní bude zase o jeden rok víc. Vlastně zítra. Mám ale pocit, že se nic neděje a přesto se mění spoustu věcí.
Když to vezmu kolem a kolem, tak ani nevím, co by se mělo měnit. Možná je to tím, že se těším na léto. Za chvíli přijde alespoň to jaro. Pak už to nebude dlouho trvat a přijdou vyšší teploty. Já se teď trochu duševně měním. Jsem nabitá kreativní energií. Myslím, že pomalu překonávám svoji melancholickou část - alespoň na nějaký čas. Konečně třeba naleznu rovnováhu mezi souděním a filozofováním nad naší společností a užíváním si bezstarostných večerů. Těším se na přátelé, které potkám na festech.
O to ale nejde. Těším se, že budu mít za sebou polovinu roku, tudíž polovinu starostí a polovinu písemek. Budu šetřit peníze, abych si konečně udělala vzhled podle toho, jak chci. Moc mě naplní to, že budu vypadat jinak.
Možná to zní povrchně, ale myslím, že v tom je hlubší význam, než to vypadá. Rozepisovala jsem se tu cca před měsícem o předsudcích. Chci sama předsudky překonat, nebýt pokrytec. Chci se vyjadřovat vzhledem - to co prožívám, svou duši a taky životní styl. Reprezentovat svojí komunitu - křesťani, punkáči a jednou třeba i dredaři. Svým způsobem se pohybuji ve všech komunitách, o kterých píše, ale zároveň ani do jedné z nich nezapadám jako "učebnicový" příklad. Pravda - punk nezná hranice. Je to ironie a paradox, ale nemám sílu vám to tu vysvětlovat. Prostě to tak je.

V mém životě se toho změnilo víc, než bych tu chtěla rozepisovat. Souvisí to s mým osobním rozvojem a překonání určitých věcí, kterých se někteří jedinci zbavují jen velmi obtížně. Neříkám, že se k nim v životě už nevrátím, ale nechci je mít v životě dlouhodobě. Kvůli svojí vlastní busoucnosti.
Včera jsem byla na koncertě mého přítele. Užila jsem si to do sytosti. Miluju tu hudbu a komunitu, která se okolo motá. Mělo to pár jistých nedostatků, ale řekla jsem si, že budu hledat to pozitvní na tom. A když se zamyslím, tak toho pozitivního tam bylo hodně, ne-li víc. Akorát jsem nečekala, že ve dvanáct dojde pivo - ačkoliv já jsem teda měla jen dvě piva. Slavila jsem tam narozeniny, což se mi líbilo, protože jsem tam potkala většinu známých. Dostala jsem dárky - triko, placky, potítko a od přítele jsem dostala sukni (nikdy sukně nenosím, ale tahle je punková, tak si ji určitě v létě vezmu). Každopádně strašně moc jsem si užila koncert. Byli prostě skvělý - The Picabo Streets (na bandzonu to mají nahraný docela na nic, protože teprve začínají). Zapogovala jsem si. To bylo skvělý. Taky to bylo po dlouhé době. Opravdu jsem se odreagovala. Měla jsem radost, že se líbil ještě vánoční dárek ode mě pro mojí kamarádku Štěpu. Dlouho jsme se neviděli a bylo skvělý ji vidět.
Jelikož jsme spali u mojí babičky, tak jsem si pokecala i s babičkou. Je to paráda.
Taky jsem na blogu změnila, jak jste si mohli všimnout, design. Je na něm vše, co mám ráda. Ráda bych za něj poděkovala sestře, protože mi ho udělala k narozeninám. Je zlatá. Tady je její blog.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cincina cincina | Web | 23. ledna 2017 v 23:11 | Reagovat

Myslím si, že pokud chceš změnit vzhled, tak jdi do toho:) Určitě ti to pomůže i po stránce sebevědomí. Taky jsem chtěla změnit vzhled, šla jsem do toho... a cítím se lépe:)

2 Karu Karu | Web | 28. ledna 2017 v 19:03 | Reagovat

Jelikož mám zkouškový, tak se taky ohromně těším, až tohle období skončí - i když za ten necelý půlrok je zase další, a když se to takhle vezme, je to dost ubíjející...
Co se týče změny vzhledu, přijde mi, že se vždycky jednou za čas pro nějakou změnu nadchnu, a pak, potom, co proběhne, to zase tak nějak divně vyšumí... a často si připadám stejná jako předtím, i když třeba nejsem...

3 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 5. února 2017 v 13:10 | Reagovat

Velmi opožděně přeji k narozeninám jen to nejlepší a spoustu splněných přání.. ať už mezi ně patří již zmíněná změna vzhledu. :) Chápu, že se potřebuješ vyjádřit vzhledem.. přeci jen ne každý nás doopravdy pozná a zjistí jací jsme, ale vzhled v tom může dopomoci. Ovšem pak jsou tu zase ty pitomé předsudky, které nadělají víc škody jak užitku. Já třeba vůbec nejsem zastáncem dredů, ale nemám nic proti lidem, co je nosí. :)
Jinak přeji hodně štěstí u testů. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama