Kresby

20. prosince 2016 v 20:07 | Marka |  Jiné
Kdysi jsem svému příteli nakreslila pár těchto obrázků. Co měli evokovat? Myslím, že záleží na vašem osobním výkladu. Možná to je důvod, proč jsem se rozhodla napsat tento článek. Nechci dělat článek na pokračování, takže budu spoléhat na vaši chuť ke spolupráci. Chci, abyste se sami zamysleli nad tím, co ve vás ten obrázek probouzí za city a hlavně, jaký příběh nebo význam by se v něm mohl ukrývat. Nakonec vám samozřejmě prozradím, pokud to bude v mých silách, jak jsem vymýšlela určitý význam obrázku.

1. Dáma, nedáma
Buďte ke mně prosím upřímní. Je dost možné, že vám to něco připomíná (jiný obrázek). Mně samotné taky, ale musím říct, že to je pouhá náhoda. U tohoto obrázku jsem neměla předlohu.
Poté, co jste se podívali na tento obrázek, by vám mělo dojít, že se jedná o nějakou dámu bez obličeje. Na místě, kde se u normálních lidí nachází ústa, nos a oči, má slečna hodiny. Její duše je loutka, která je svázána časem. To, jak je člověk omezen svojí lidskostí, tam sice zdůrazněné není, ale v hloubi duše jsem to tam zasadila. Takto depresivní obrázky má můj přítel docela rád.

2. Smutný mrtvý klaun
(pro větší náhled lze kliknout - není to až tak hezká fotka, takže prosím promiňte mi to)
Při bližším zkoumání lze zjistit, že klaun je sice nakreslen s úsměvem na rtu, ale ve skutečnosti je smutný. Taky má lehké rysy lebky. Květiny, které se nacházejí od jeho tváře nejdál, jsou zdravé, ale čím blíže jsou, tím více je spaluje oheň. Poté přecházejí do ohnivých plamenů úplně. V období, kdy jsem toto kreslila, jsem procházela docela dost těžkými časy. Nejde o to, že by mi snad něco tak strašně moc chybělo. V minulým roce se u mě objevily docela divný deprese kvůli věcem, které by vám třeba ani nepřipadaly tak moc vážné, protože jste zažili mnohem větší trauma než já. U mě šlo o problémy na intru, lehce něco mezi mnou a přítelem, taky jsem se doma hádala s rodiči, s nimiž mám obyčejně výborný vztah. Dá se říct, že teď už je to za mnou a po minulé zimě prožívám docela fajn časy, jen doufám, že se nezopakuje minulé jaro. A to vše se asi podvědomě nastřádalo do tohohle obrázku. S Tomem je už všechno v pohodě, doma taky a na intru mám teď úžasný spolubydlící. Přítelovi se nejvíce líbil ze všech právě tento klaun. Teď si tak říkám, že by potřeboval obtáhnout černým fixem. Jen mimochodem dodám, že tenhle obrázek jsem kreslila opět bez předlohy.

3. Stroj času
Tento obrázek jsem kreslila s předlohou, kterou jsem ovšem nenašla. Byla to fotka tetování, samozřejmě, že jsem to celé neokopírovala, ale moc se mi líbila nějaká soustava koleček, a tak jsem si vymyslela svojí vlastní. Moc se mi to líbí, protože to odkazuje nepřímo na smrt, nebo na cennost času, který máme. Hlavně, že je vše zacyklené a ta kytička mi připomíná krásu ve všem, co je kolem nás.

A jak na vás působily tyto obrázky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natálie Natálie | Web | 21. prosince 2016 v 10:40 | Reagovat

krásné malby.. :)

2 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 21. prosince 2016 v 14:23 | Reagovat

Hned jsem si řekla, že se to bude týkat času a musím říct, že je to hodně luxusní! Nakreslila si to velice pěkně! :-) Klauny nemám ráda, fakticky nemám, ale jak tys ho nakreslila s určitými prvky, které mají svůj význam, to je prostě...obdivuhodné! :-)

3 Eliss Eliss | Web | 22. prosince 2016 v 12:27 | Reagovat

Moc se mi líbí ten stroj času...

4 Nemessis Nemessis | Web | 23. prosince 2016 v 2:07 | Reagovat

ty jsou nádherné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama