Homo sapiens a předsudky

29. prosince 2016 v 21:31 | Marka |  Ostatní
Dlouho jsem nic na blog nenapsala, protože jsem moc nevěděla o čem psát. Raději nenapíšu nic, abych nepsala prázdná slova, anebo úplné bláboly. Jenže před chvílí jsem otevřela facebook, kde na mě vyskakují nerůznější obrázky ze skupin/stránek, které mám nalajkované. Jelikož jsem přivrženec tvrdších stylů (hudby, ke které se tak trochu váže i vkus oblíkání a životní styl) a obdivovatel různých zásahů do vzhledu, mám zeď na facebooku plnou dredů, tetování, piercingů a někdy až dost extrémních věcí. Sama o sobě by mi nevadilo mít něco z toho, nevadilo by mi, kdyby můj životní partner měl něco z toho (a že on to plánuje), avšak nemusel by zacházet až do krajností, které hraničí s mým vkusem. Ale pak tu jsou lidi, kteří smýšlejí absolutně opačně než já.
Je pravda, že mě občas překvapí, do jakých extrémů až lidská mysl zajde, ale je to jejich tělo, že? Jen se mi nelíbí, že naše společnost si říká vyspělá, když nejsou lidé schopni tolerance vystupování jedince, který chce být tak trochu jiný. Nelibí se mi, že někdo odsuzuje za to, že někdo nějak vypadá. Vždyť je to jejich tělo. Dokud to neuráží člověka okolo, nezasahuje to do naší svobody. Tak proč někoho schazovat? Já chápu, že jsme zvyklý, když se nám něco nelíbí, dát to najevo - a kde pak víc než anonymně (i neanonymně) na internetu -, ale není to tak trochu padlý na hlavu? Vždyť vy zajdete za roh a už o tom nic nevíte, zapomenete, že je nějaký člověk, kterému jste právě napsali, že je "fuj". Ale on to bude vědět ještě několik dnů/týdnů/měsíců/let poté. Tak proč se tím vůbec zabýváte?
Pak tu je ještě důvod, proč se někdo věnuje bodytuningu. Někdo chce vypadat jinak něž všichni ostatní, někteří chtějí být "in" (tzn. peříčko, nekonečno, lapače a ptáčci). Někdo si tím kompenzuje psychickou újmu, anebo se snaží přesvědčit, že všechno zvládne. Někdo miluje bolest. A vy nemůžete vědět, proč to dělá. Nedávno jsem četla na facebooku u extrémní fotky jedné ženy, jak je ošklivá, že to přehnala a tak. Mě se to taky nelíbilo. Měla na hlavě umělé implantáty jako rohy, potetovaný celý obličej a krk, jako by byla ještěrem, a několik piercingů. Ano, našlo se pár lidí, kteří ji neznají, kteří měli potřebu, psát do komentářů, které si v životě nepřečte, že by to neměla tak moc přehánět. Ale nevěděli, proč. Ano, spoustu zákroků podstoupit nemusela, ale chtěla. Její bývalý manžel jí rozbil obličej tak moc, že musela jí na plastickou operaci. Podle všeho žila v domácím násilí nějaký čas a nyní je vzorem pro ženy, které zažívají to stejné, že se z toho dostanou. Tetování pro ní bylo jedno z řešení, jak překrýt jizvy. Takže nakonec ji v komentářích museli i obdivovat, protože na tohle nemá jen tak někdo odvahu.
V dnešní době, kdy spousta lidí chce tetování, protože to je moderní, se stejně tyhle pokrytci najdou a mají tendenci schazovat ostatní. Chápu, když chce někdo poradit někomu lepšího tatéra, aby mu přetetoval hrůzu, co vznikla pod rukou nevzkušeného, ale zbytečně psát nekonstruktivní kritiku typu "blé" nebo "fuj", mi skutečně nepřipadá inteligentní. Takže proč si vlastně říkáme homo sapiens?

1. Tetování
Tetování může být taky extrémní, ale momentálně mám na mysli tetování, které nespadá do této kolonky. Každý to vidí jinak, ale pro mě to není extrém, dokud těch tetování není moc, anebo z vás není jedna velká potetovaná skrvna. Osobně se mi líbí i velká tetování a jedno mám už vymyšlené. Jednou si ho nechám vytetovat přes celé stehno. Myslím si, že by si člověk měl dávat tetování takové, aby ho neomrzelo po pár dnech. Takže se skrytým symbolem. Ovšem někdo si to chce nechat vytetovat, jen protože se mu to líbí a proti tomu nic taky nemám. Jen bych nechtěla na těle nosit do konce života něco, co tam má dalších milion lidí. Dokonce se mi líbí styl jednoho tatéra z Brna a plánuju, že mi to vytetuje on. Má i dobré návrhy. Tady je jeho instagram.
AlexMitchell Tattoo


2. Piercingy
Líbí se mi, klidně bych nějaký brala, ale nevím, který by mi slušel. Krom toho - a to vlastně patří i k tetování - mi nebylo 18 a maminka by mi to neschválila. Což o to, já bych si to píchla sama, ale pak by mě vystěhovali. To teda asi ne, ale dlouho by to stravovali. Nejspíš bych totiž zanedlouho přišla nějak takhle (protože tahle kombinace piercingů se mi prostě líbí - akorát bez kroužku v nose, ten se mi líbí, ale nejspíš bych do toho nešla). Krom piercingů v oblasti obličeje, budu mít piercingy v uších - rozdíl od normálních naušnic je ten, že mají větší průměr (nejčastěji podkovy, kroužky apod). Chci mít v každým uchu minimálně 4 dírky. Uvidíme, jak to půjde. Naštěstí tohle mamince nevadí.

3. Úpravy vlasů
Míním tím barvení, vyholení, dredy, pseudodredy, copánky apod. Osobně se mi líbí všechno, ale vyholení pro mě fakt není. Svojí barvu vlasů mám ráda, takže bych si obarvila maximálně spodní vlasy, ale mám ráda svítivé barvy, takže bych nejspíš šla přes peroxid třeba do zářivé zelené. Jenže kdo na to má peníze, že jo? Osobně se spíš chystám na dredy. Otázka je, kdy našetřím 3 500 kč. Je to dražší než barvení, ale zas já dredy už chci moc dlouho. Dokonce to nemám moc daleko ke slečně/paní, která se tím živí. Jsem zvědavá na výsledek, ale nejspíše bych chtěla nějaký výsledek podobný tomuhle obrázku (dredy+ ofinu):

4. Extrémy
Po nich teda fakt netoužím. Mám nyní na mysli něco takového (z obrázků si asi domyslíte, co jsou pro mě extrémy) - snažila jsem se vybírat obrázky, aby nebyly nechutné, ale občas to není pro slabé povahy:
skarifikace
split
extrémní peircingy, tetování a roztahování uší
Výsledek obrázku pro extrémní tetování
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | Web | 29. prosince 2016 v 22:15 | Reagovat

Experimenty s vlasy jsou podle mě úplně v pohodě :-). A dredy některým lidem fakt sluší, ale na mně by asi nevypadala nic moc :-D

2 Evangeline. Evangeline. | Web | 30. prosince 2016 v 13:14 | Reagovat

Moc se mi líbí tvůj názor na tuhle věc. Já mám otce, který tohle naprosto odsuzuje, kdokoliv něco takového má, tak je to debil a nebo vyhulenec. Dost mi jeho chování vadí a snažím se mu to i vysvětlit, ale kdepak, a když jsem přišla s tím, že bych chtěla tetování, tak jsem pomalu bydlela na ulici, i přesto, že jsem plnoletá, tak nesmím absolutně nic.
Mě se moc líbí, když holky nosí výrazné vlasy, fakt je obdivuji, protože se musí smířit s tím, že bude jak kritika ze strany některých, tak i chvála. A pokud jsou doplněny o jemný piercing, tak jsou k sežrání :D

3 Zdenka Zdenka | Web | 30. prosince 2016 v 14:51 | Reagovat

Já patřím k těm co se jim tetování nelíbí....a obě moje dcery ho dostaly od Ježíška :-!  :-D  :-D , no ode mne nééé ;-)  :-)

4 Karu Karu | Web | 30. prosince 2016 v 23:39 | Reagovat

Souhlasím s tvým názorem, že je to každého věc. Mně se osobně líbí tetování, ale nenechala bych si tetovat něco jen tak bezúčelně, něco, co by pro mě nemělo žádný význam. Už mám dvě tetování, ale hodně malá, celkem nenápadka. :-)

5 cincina cincina | Web | 31. prosince 2016 v 19:06 | Reagovat

Souhlasím s tvým názorem a hodně se s ním ztotožňuji:) Líbí se mi neobvyklé věci, ale některé jsou už vážně extrémy. Třeba tu skarifikaci beru, to se mi líbí:) Ale třeba ten tunel ve tváři mi přijde už moc, ale rozhodně by mě nenapadlo toho člověka urážet, jenom kvůli tomu, že mu vidím jeho zuby.
V podstatě to neřeším a je mi to jedno, protože je to jejich věc. Ať si každý dělá se svým tělem co chce a co uzná za vhodné a na oplátku očekávám, že se nikdo nebude starat o mě:)

6 Nemessis Nemessis | Web | 1. ledna 2017 v 19:35 | Reagovat

To máš pravdu
Spřátelíš?

7 cincina cincina | Web | 3. ledna 2017 v 23:13 | Reagovat

Jo tak to já jsem ráda, že se shodujeme:)

8 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 5. ledna 2017 v 18:57 | Reagovat

skvělý článek :) myslím že s tebou souhlasím ve většině věcí, třeba to urážení opravdu není nutné

nicméně já pro tetování a piercingy celkově moc nejsem, nebo né že by se mi to na nějakých mladých slečnách třeba nelíbilo, ale na sobě bych to určitě nechtěla, dredy ještě budiž, ty jak již bylo psáno výše někomu i opravdu sluší :)

9 Ilma Ilma | Web | 6. ledna 2017 v 11:24 | Reagovat

Vlasy jsou podle mě naprostý standart a v pohodě, člověk by měl vyzkoušet co mu sedne a trocha šílenství nikdy neuškodí - pokud se na změnu cítí  a nějak nám třeba i duševně pomůže, proč ne? Vlasy rostou, dají se změnit. Maximálně se zničí, budeme vypadat jak idioti, ale časem zase bude líp.
Styl jedinců respektuji naprosto do slova a do písmene. Chce -li být někdo ztetovaný od hlavy až k patě, budiž mu to dopřáno. Beru to tak, že každý má svůj důvod, ač nemusí být přímo tím, co je veřejně prezentován. Samozřejmě na to mám i názor, který mi je bližší, ale vychází ze mě a neznamená to, ež to tak mají druzí. Za mě by tetování mělo mít smysl, význam. Nemám ráda tetování bez myšlenky. Je mi jedno, kdo to tetování má či nemá, protože pokud má význam pro mě, třeba jsem právě já ta, která v něm má myšlenku na rozdíl od těch, co mají jen něco, aby neměli prázdné místo na kůži.
Já se třeba k tetování rozhodla až po osmi letech, po osmi letech, co mě dané spojení symbolů a touha po tom je mít zvěčněné neopustila, věděla jsem, že nejde o přechodné období, ale chtěla jsem se ujistit. Nikdo nezná skutečný důvod proč tohle, navenek říkám pár drobností, ale uvnitř pro to mám mnohem pevnější důvod, který nemám potřebu zmiňovat.  A tak si myslím, že by to mělo být, tetování máme kvůli sobě, ne kvůli druhým, je však zapotřebí ho dobře zvážit, abychom nelitovali... ano, jsou tací, kterým je to jedno, v tom já moc smysl nevidím, ale je to rozhodnutí a volba každého.
Extrémy jako železo pod kůži, rozřezané jazyky a podobně už také nemusím, přijde mi to spíše jako šílenství a způsob omluvné sebedestrukce..
Přeji ať tetování dobře vybereš a ať se líbí - volba tatera je důležitá, napřed omrkni jeho práci, nejlépe na živo - to občas vypadá jinak než fotky. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama