Co pod stromek?

9. prosince 2016 v 18:25 | Marka |  Rady, tipy
Téma tohoto článku mě napadlo zcela náhodou, ačkoliv blížící se datum 24. 12., mi mysl obrátil tímto směrem. Spoustu lidí okolo mě ještě v tuhle chvíli neví, co dát svým blízkým pod stromeček. Je to celkem otřepané téma, a proto jsem se rozhodla pojmout to jinak. Nebudu tu vypisovat, jak někomu máte dát ponožky, svetry, mobily, nebo jinou elektroniku, čokoládu a dobrou knihu, aby měl krásné vánoční svátky. Samozřejmě, že tyto položky jsou dobré a dokáží vyčarovat úsměv na rtech úplně stejně jako ty dárky, co mám na mysli já. Můj názor je takový, že člověk by měl být kreativní a dávat osobní dárky. Myslím to tak, že dárkem by člověk měl ukázat, jak toho dotyčného zná a má ho rád. Každého, koho chceme obdarovat a zálěží nám na něm, bychom měli mít prokouknutého natolik, že mu dáme něco, co využije, nebo to chce - a to především. Dárky jako takové se často opakují, což už mě naštvalo, protože já vždy dávám něco, co je alespoň trochu originální. Nechci tu nikomu cpát svůj názor, ale pokud ho má někdo podobný, budu jedině ráda. Každopádně chci vám ukázat trochu jiný úhel pohledu na obdarování našich blízkých. Samozřejmě, že jsou lidi, ke kterým nemáme tolik rozvinuté city, takže čokoláda je na místě. Ale zkuste dát svému přítelovi po dvouročním vztahu na vánoce čokoládu a brzo mu budete říkat ex.


  1. Obrázek s významem - Mám na mysli především obrázky, co člověk sám nakreslí. Je to kreativní a člověk může skrytým symbolem ukázat, jak zná nitro svého blízkého. Pokud to není materiální člověk, jistě ho to potěší.
  2. Fotky - Sama jsem pár fotek fotila a nechala je vyvolat. Poté jsem je rozdala na vánoce. Musím říct, že slavily úspěch. Jsem za to ráda, takže jsem letos zopakovala u některých lidí stejnou taktiku. Jsem zvědavá, jak budou dotyční reagovat.
  3. Dopisy - Když člověk nemůže určité věci říct na vánoce, tak kdy jindy? Dobré věci by se měly říkat nejen na vánoce, ale taky je dobré někdy začít. Tak proč ne na svátky klidu a pohody? Mám s tím zkušenosti a byl to výborný nápad.
  4. Poukázka - Taková ta poukázka, co se koupí není tak originální, jako když vyrobíte vlastní. Je vlastně skvělý, že i když nejste kdovíjak zruční, dá se to zvládnout. Můžete použít cokoliv. Já před pár lety mamce dala poukázku na masáž. A pokud chcete spáchat sebevraždu, můžete nadělit své mamince poukaz na úklid.
  5. Vzpomínky - Je hezké vtlačit příjemné vzpomínky na vánoce tam, kde předtím byly jen depresivní chmury. Musím říct, že tuto akci jsem podnikla letos na intru. Mám spolubydlící, které nemají rády vánoce, protože je netrávily nikdy nějak příjemně, a já se rozhodla, že jim dám krásné vzpomínky alespoň na intru. Nejde o dary, ale jde o ten společně strávený čas. Minimálně to, že si dáme hezký večer, dobré jídlo a koukneme na filmy s vánoční tématikou. Myslím, že tohle je pravá podstata vánoc. Ne komerční hledání nejdražších a nejkrásnějších darů.
  6. Naslouchání - Lidé často mají potřebu povídat, ale když je nikdo neposlouchá, tak se uzavřou do sebe. Kdy jindy je lepší začít s nasloucháním? Kdy jindy je lepší uzavřít sváry? Toto je dost otřelé, ale kolik lidí zvládne prožít vánoce bez hádek? Myslím, že tento dárek by se měl nadělit téměř všem, ale málokdo to zvládne. Třeba já se můžu snažit jak chci, ale jednání, co je nefér, zkritizuju vždycky. Z ukřivděnosti pak plynou tyto hádky na svátky. No, posledních pár let je to už lepší než to bývalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 9. prosince 2016 v 19:41 | Reagovat

Já dám každému z rodiny peníze...

2 ra.innie ra.innie | E-mail | Web | 10. prosince 2016 v 12:16 | Reagovat

Letos jsem se se všemi dohodla, že si žádné dárky vyměňovat nebudeme. Nikomu tedy nic nekupuji a nevymýšlím, což je pro mě v podstatě i dobře, protože bych na to stejně neměla čas a kupovat nějaké blbosti jen z nedostatku času, to mi přijde zbytečné. Obecně Vánoce moc ráda nemám, beru to spíše tak, že mám pauzu od školy a můžu se připravovat na zkoušky.

3 ra.innie ra.innie | E-mail | Web | 10. prosince 2016 v 12:30 | Reagovat

Děkuji za komentář. Vím, jak to myslíš. U nás v rodině se Vánoce příliš neslaví. Jsem jedináček a být doma s rodiči ve třech... Kdyby mi bylo pět, tak bych se na ty Vánoce i těšila, ale takhle.. Nevím, nevidím v tom moc podstatu no. Sejít se s rodiči mohu v jakýkoli den během roku a nemusím čekat až na Vánoce. S ostatními příbuznými se nestýkám vůbec. Také přeji hezké Vánoce.

4 ra.innie ra.innie | E-mail | Web | 10. prosince 2016 v 12:43 | Reagovat

Rozumím. Tak to potom chápu, co pro vás Vánoce znamenají :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama