10. 12. 2016 Sobota

12. prosince 2016 v 17:39 | Marka |  Deník
Ahoj. Že napíšu tento článek, jsem se rozhodla už v sobotu odpoledne. To jsem ještě netušila, že budu mít opět nápad nalakovat si nehty v ten nejnevhodnější okamžik, když jdu dělat nejvíc věcí. Omlouvám se předem za překliky, protože i když si lakuju nehty jen velmi zřídka, nikdy s nimi neumím psát na klávesnici. Prosím vás o případnou opravu dole v komentářích.
Omlouvám se, že jsem odbočila. Každopádně nenapadlo mě nic jiného, že vám sem popíšu, co jsem dělala v sobotu. Celý ten den se neslučuje s ničím, co normálně dělávám během roku, takže mě to dost samotnou překvapilo.
Možná bych měla začít tím, že jsem nikdy nebyla ani na pečení, ani na vaření. V posledních dvouch letech se to zlomilo. Těžko říct proč. Možná protože jsem byla doma sama a byla jsem nucena si uvařit, možná protože jsem se po devátý třídě rozhodla studovat chemii. Většina holek díky vaření doma umělo vařit v laborce. Ovšem já jsem jiný případ jako téměř vždy. Díky dodržení postupů v laborce, jsem začala dodržovat i návody v kuchyni - i když si je stejně pořád upravuju podle sebe, protože jsem nepozorná a tvrdohlavá. Avšak to, že mi to začalo jít a občas jsem nucena si uvařit, mě nedonutilo vařit a péct dobrovolně, čímž se konečně dostávám k jádru věci. Po dlouhé době jsem pomáhala mamce v kuchyni, dokonce jsem jí pomohla s cukrovím - vykrájela jsem minnulý pátek (2. 12. 2016) perníčky. A tuhle sobotu jsem se rozhodla, že s tím pomůžu opět, a nazdobila jsem je. Většina dopadla dost retardovaně, anebo dost mizerně, ale i tak se to mamce líbilo. Nejděsivější bylo, že nemůžu říct, že by mě to vůbec nebavilo. Po půl hodině mě teda verva opustila, ale myslím, že je to dost normální. Mamka byla unešená z toho, jak jsem se s tím vůbec nes*ala a rychle to zdobila. Nebaví mě precizně si s něčím vyhrávat, protože nejsem zručná. Příroda mi zkrátka nadělila jiný věci.
Večer jsem dokonce počítala matematiku, což mě úplně odrovnalo. Z mých článků za chvíli pochopíte, že tělocvik a matematika jsou pro mě dost neoblíbený předměty. Každopádně učení se mi vyplatilo a vypadá to na dobrou známku. Mohla by to být jednička, kdybych nebyla blbá a uměla násobit. Ještě víc se stydím, když v písemce byl úplně stejný příklad, který jsem v sobotu počítala u Maturity duchů. Příště si dám pozor a mimochodem - Maturita duchů je fajn film. Klidně se na něj koukněte.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 12. prosince 2016 v 17:51 | Reagovat

Tak jsme si to vyměnila. Já mámě pomáhala, když jsem byla malá, ale teď už skoro vůbec. Jen nazdobím perníčky, to mě baví stále, ale jinak.. když už mám péct, nebo vařit, tak jedině sama :-) A Maturita duchů je hodně dobrý film, takže také doporučuji :-D

2 ra.innie ra.innie | E-mail | Web | 12. prosince 2016 v 21:07 | Reagovat

Zajímavá cesta k vaření.Já musím tedy říct, že nepeču ani nevařím, nebaví mě to. Naopak mě baví to zdobení. Kreativní jsem byla vždy a na zdobení perníčku se vždy vyblbnu. Dnes mi babi psala sms, že už vykrajuje, takže se brzy do jejich zdobení pustím Tělocvik a matematiku také ráda nemám, to máme společné :) Naštěstí, že teď mám tělocvik volitelný, matematika už je bohužel povinná :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama